PET

پلی اتیلن ترفتالات پلیمری در ایران بیشتر برای ساخت انواع بطری های آشامیدنی استفاده می شود. با توجه به مقاومت بالای این بطری ها در برابر شکستگی ،دماو نفوذ گازها ،دارا بودن وزن کم و ارزان بودن قیمت نسبت به سایر مواد بسته بندی همچون شیشه

و فلز،تولید بطری های پلاستیکی از این رزین کاربردگسترده ای پیدا کرده است.

پلی اتین ترفتلات معروف ترین و پرمصرف ترین پلی استر گرما نرم خطی است که از سال 1977 به این  طرف وارد  بازار مواد پلیمری شده و به سرعت کاربرد های فراوانی در صنعت و مصارف خانگی پیدا کرده است.

از جمله این کاربردها می توان به ساخت بطری نوشابه های گاز دار , فیلم عکاسی, نوارهای مغناطیسی  صوتی و تصویری, دیسکت های کامپیوتر فیلم های بسته بندی مواد غذایی, الیاف مصنوعی جهت پوشاک , پتو و دها کاربرد دیگر اشاره کرد.

اما از این میان رشد وسیع این ماده در صنایع بطری نوشابه چشمگیر است رمز موفقیت PET در این صنعت , چقرمگی,  شفافیت , قدرت شکل گیری و جهت گیری زنجیر ها, عدم تاثیر گذاری بر روی مزه و طبیعت غیر سمی  آن است.

علاوه بر این  بطری های نوشابه پت سبک , ارزان و قابل بازیافت می باشند ، ویژگی های بطری پت وابسته به کیفیت ماده اولیه آن دارد.PET در مقابل قلیا و اسید رقیق مقاومت خوبی دارد. اما مقاومت آن در برابر اسیدها و بازهای غلیظ کم است

در برابر چربی ها و روغنن ها  نیز مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

پارامترهای خشک کردن گرانول پت

دما : 80- 160 درجه سانتی گراد

مدت : 4.5 ساعت

میزان جریان هوا : 205CMH/kg 

نقطه شبنم :  40 -  درجه سانتی گراد یا پایین تر

نقطه شبنم نقش بسیار اساسی در  فشار تبخیر در سطح گرانول ایفا میکند این فشار پایین تبخیر باعث می شود که مولکول های آب در زنجیره مولکولی رزین به سمت سطح رزین حرکت کنند و محو شوند.

تعریف پریفرم

از آنجایی که PET در حالت مذاب استحکام لازم را ندارد، مواد PET به قطعات لوله ای شکل توخالی که در واقع پیش شکل بطری محسوب می شود، تبدیل می شوند.

این قطعات حاصل از فرایند تزریق، در دستگاه های باد کن شکل داده شده و با توجه به قالب بطری و وزن پریفرم در تولید انواع مختلف بطری به کار می رود.

 

خلاصه فرآیند

♦ ابتدا مواد اولیه pet  که به صورت گرانول وجود دارد  به وسیله  لوله های مواد کش وارد گازگیر شده و به مدت حدود ۶ ساعت در دمای بین ۱۴۰ تا ۱۷۰ گازگیری شدهدر داخل دستگاه تزریق به وسیله مکنده جهت تولید پریفرم که دارای قالب هایی با سایزها

و اوزان مختلف می باشد ریخته می شود که این مواد طی مراحلی گرم وسپس نرم شده  و به صورت خمیری درآمده و به داخل قالب پریفرم تزریق می شود.

این مواد در طی فرایند تزریق ذوب شده و به داخل قالب تزریق می شوند، قطعات داخل قالب و توسط چیلر خنک کاری شده و قطعه شفاف از قالب خارج می گردد. این قطعات توسط نوار نقاله حمل و وارد کیسه های مخصوص شده و بسته بندی می گردد.

 

♦ تولید بطری های پت توسط دستگاه های بادکن پریفرم های تولید شده در دستگاه های تزریق انجام می شود. دستگاه های بادکن پت پریفرم انواع مختلفی دارند و می توانند دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک باشند.

به طور کلی دستگاه بادکن پت پریفرم متشکل ازدو بخش اصلی است :

 

♦ بخش اول:  آون دستگاه که شامل چند طبقه المنت شیشه ای است. دمای این المنت ها با توجه به وزن، شکل و رنگ پت پریفرم تنظیم می شود. پت پریفرم در این آون تا دمای Tg (دمای انتقال شیشه ای که برای PET در محدوده 76 درجه سانتیگراد است) حرارت دیده و نرم می شود.

 

♦بخش دوم:  بادکن دستگاه که شامل plc و گیره دستگاه است که قالب روی آن نصب می شود. شکل بطری پت به شکل قالبی بستگی دارد که روی دستگاه نصب می شود.

در این مرحله پت پریفرم که در آون نرم شده است درون قالب قرار گرفته و با فشار هوا باد شده، به بدنه سرد قالب می چسبد (قالب های باد نیز همانند قالب های تزریق توسط آب سرد خنک می شوند) و شکل قالب را به خود

می گیرد.در این مرحله بطری پت شکل گرفته و آماده بسته بندی است.

 

مواد اولیه در حال حاضر عمده پریفرم های این شرکت با مواد PET گرید بطری و با ویسکوزیته ۰٫۷۸۱ و ۰٫۸۲۱ تولید می شود.

PET گرید بطری با ویسکوزیته  ۰٫۰۲ ± ۰٫۷۸ مناسب برای تولید پریفرم برای استفاده در تولید بطری های آب معدنی، روغن های خوراکی، محصولات آرایشی بهداشتی و جارهای کوچک.

PET گرید بطری با ویسکوزیته  ۰٫۰۲ ± ۰٫۸۲ مناسب برای تولید پریفرم برای استفاده در تولید بطری های گازدار کربناتی، ماءالشعیر، داروها و ظروف جار با دهانه بزرگ و روغن های خوراکی.

***

عمل آوری صحیح و بهینه مواد جهت قالب گیری با استفاده از ماشین­های تزریق پلاستیک ویژه تولید پریفرم با مشخصات زیر انجام می پذیرد:

ماشین­های تزریق پلاستیک خاص تولید پریفرم با استفاده از ماردون های مخصوص به منظور عمل­آوری مناسب مواد با کاهش تنش­های پس ماند و میزان استالدئید (AA)

ذوب یکنواخت مواد، بدون تخریب زنجیره پلیمر و نیز فاقدگرانول های ذوب نشده در مذاب قبل از تزریق به قالب

محوطه قالب­ گیری کاملاً محصور با هوای فیلتر شده و عاری از رطوبت به وسیله واحد ضد چگالش و تهویه مطبوع قالب می باشد.

سیستم خنک­ کاری مناسب با بکارگیری چیلرهای صنعتی با ظرفیت­های بالا انجام می شود.

معنی شماره ‌های #بازیافت

احتمالاً شما با پیکان‌های دنبال همی که نماد  بازیافت هستند، آشنا هستید. در واقع، ممکن است فکر کرده باشید که آنها در حال تعقیب شما هستند! شاید قرار است آنها ناگهان ظاهر شوند تا به شما یادآوری کنند که زباله‌هایتان را تفکیک نکرده‌اید.  


موارد کاربرد PET گرید جامد(بطری) به تفکیک در ذیل ارائه شده است:

  1. بطری نوشابه های گازدار
  2. بطری های آب معدنی
  3. بطری های آب میوه
  4. بطری های نوشیدنی های انرژی زا(ورزشی)
  5. بطری های مواد غذایی
  6. بطری های مواد شوینده و آرایشی
  7. بطری سایر نوشیدنی ها

 

نشانه‏ هایی که ما با آن آشنا هستیم در سال 1988، توسط انجمن صنعت پلاستیک(SPI) آمریکا طراحی شد تا به بازیافت‌کننده‏ها اجازه دهد که بین انواع مختلف پلاستیک‏ها تمایز قائل شوند، و قرارداد واحدی را فراهم کند که تولیدکننده‏ها در سراسر کشور بتوانند

مطابق آن عمل کنند. از آنجایی که بازیافت کننده‏ها عموماً پلاستیک‏های مورد استفاده‏ی مشتریان خُرد را هدف قرار می‏دهند، نشانه‏ های SPI، بیشتر بر روی مواد بسته بندی خانگی دیده می‏شود.

#قوانین استفاده

SPI و کمیسیون تجارت فدرا (FTC) راهنمای برای استفاده از نشانه ها که تایید شده است بر روی بطری‌ها و ظروف سخت، در 39 ایالت و برطبق قانون استفاده می‌گردد.

- فقط رزین (نوع پلاستیک) را مشخص می‌کند.

- باید تا حد امکان غیرمشخص باشد تا بر تصمیم‌گیری خرید مشتری اثر نگذارد.

- نباید به هیچ وجه تغییر داده شود.

- هیچ گونه ادعای قابل بازیافت بودن، یا واژه‌ی «قابل بازیافت» نباید نزدیک نشانه‌ها باشد.

- روی تمام ظروف 8 اونسی تا 5 گالنی که جا برای نشانه‌ای با  حداقل اندازه ½" دارند، قالبگیری یا چاپ شود.

- علامت باید در پایین ظرف و حتی الامکان نزدیک به مرکز آن باشد.

چه چیز نشانه‌ی چه چیز است؟

 در زیر نشانه‏ های SPI و پلیمرهای مربوط به آنها را، همراه با توضیحی مختصر از مصارف آن پلیمر خواهید دید.

عدد ۱: پلی(اتیلن ترفتالات): بطری‌های نوشابه‌های گازدار، بطری‌های آب، بطری‌های سرکه، ظروف دارو، محافظ فیلم عکاسی.

 عدد ۲: پلی اتیلن با دانسیته بالا: ظروفی برای شوینده‏های ظرف یا لباس، نرم کننده‏های پارچه، سفیدکننده، شیر، شامپو، حالت دهنده، روغن موتور. جلیقه‏های ضدگلوله ی جدیدتر، انواع اسباب بازی.

عدد ۳:پلی(وینیل کلراید): لوله‌ها، پرده های حمام، بسته بندی های مواد، بطری های روغن آشپزی، پستانک شیشه ی بچه، پلاستیک بسته بندی انقباضی، لوله پزشکی شفاف، داشبوردهای وینیلی، و روکش های صندلی، ظروف قهوه

عدد ۴: پلی اتیلن با چگالی پایین فیلم‏های بسته بندی، کیسه‏های خرید، پاکت‏های ساندویچ.

عدد ۵ :پلی پروپیلن: ظروف نگهداری مواد غذایی خانگی (تاپرور Tupperware®)، بطری‏های شربت، ظروف ماست، پوشک‏های بچه، ڪفرش بیرون از منزل.

عدد ۶: پلی استایرن: فنجان‏های قهوه، کارد و چنگال و فنجان‏های یکبار مصرف (شفاف یا رنگی)، پوشش‏های شیرینی پزی، سینی گوشت، بسته ‏بندی بادام زمینی، عایق کاری با استایروفوم.

 عدد ۷: محصولاتی که برچسب" other" خورده‏اند، از هر ترکیبی از پلیمرهای 6-1، یا پلیمرهای دیگری ساخته شده‏اند که کمتر متداول هستند.